آخرین فعالیت های هنری در زمینه کنسرت موسیقی در مشهد

شنبه 7 خرداد‌ماه سال 1390 ساعت 03:25 ب.ظ

                               کنسرت گروه موسیقی ژیوار در مشهد


گروه موسیقی نوپای ژیوار به سرپرستی امیر آرش قاسمی نوازنده سنتور و آهنگساز و با حضور نوازندگان نام آشنا و فعال در عرصه موسیقی مشهد ، آثاری را به صحنه خواهند برد و تقدیم مشتاقان موسیقی اصیل ایرانی خواهند کرد.


در این برنامه قطعاتی از ساخته های امیر آرش قاسمی ارائه می شوند

هنرمندان :

علیرضا اسرمی : نی

کیوان نعمت اللهی : تار

الهام ادیبی : سنتور

محمد حسینی : آواز

هادی رضایی : دف 

جواد فرزانه : تنبک 

محمدرضا مجلل : سنتور باس


با آرزوی توفیق روز افزون برای همه هنرمندان فعال در عرصه موسیقی شهر نام آوران هنر، « مشهد »اخیرا در شهر مشهد ، مشتاقان به موسیقی دستگاهی ایرانی شاهد دو اجرا بوده اند .

                                               گروه موسیقی مهر


اولین کنسرت مربوط به تنی چند از هنرمندان جوانی بود در گروه موسیقی مهر و به مناسبت بزرگداشت حکیم عمر خیام نیشابوری ، در مجتمع سینمایی سیمرغ مشهد ، در اردیبهشت ماه ، برگزار شد. که با توجه به جوان بودن این گروه، به اجرای آثاری از استاد پرویز مشکاتیان و حمید متبسم همت گمارده بودند. و آنگونه که از وحدت و همدلی اعضای گروه کاملا محسوس بود، امید می رود با تداوم و پشتکار و حفظ همدلی، شاهد اجراهایی بهتر از این گروه باشیم.
                                              ارکستر زهی صبا


دومین اجرا که در پنجم خردادماه ، در محل سوله فرهنگی دانشگاه فردوسی برگزار شد، حاضران در سالن، شاهد اجرایی زیبا از گروه ارکستر زهی صبا ، با حضور 40 نوازنده بودند. این ارکستربزرگ که بدون حمایت ارگان یا سازمانی، به حیات خود ادامه می دهد، با همت آقایان صمد برقی ( سرپرست ارکستر ) و همچنین آقای محمد جواد سام نژاد ( رهبر ارکستر ) ، دو هنرمند ارزنده ی فعال در مشهد ، آثاری ماندگار و زیبا از موسیقی ایرانی نظیر ؛ سنگ خارا، بیا، دو ضربی ترک استاد صبا و ... را بر روی صحنه بردند و به شنوندگان تقدیم کردند.

لازم به ذکر است ؛ تنظیم  قطعات اجرا شده برعهده ی دو هنرمند ارزنده و گرامی آقایان صمد برقی و سیامک برقی بود. همچنین آثار با کلام و آواز در این اجرا با صدای زیبا و گرم هنرمند گرامی آقای مهدی تفکری منش اجرا شد. امید می رود، با توجه به دشواری های بازدارنده ای که در حفظ و دوام گروه های بزرگ ارکستری وجود دارد، باز شاهد بقا و اجراهایی دیگر از این ارکستر باشیم.


در بین برنامه « محمد جواد سام نژاد » کلامی را سر داد که با حمایت و تشویق حاضران در سالن همراه شد ؛


به صداهای دور گوش میدهم  

    از دور به صداهای من گوش میدهند،

                                                   من زنده ام 

فریاد من بی جواب نیست

                             قلب خوب تو ،

                                                 جواب فریاد من است ...


در انتها برای همه ی دلسوزان و شیفتگان زیبایی و هنر ، آرزوی توفیق داریم.      

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo