دکتر « پرویز منصوری » درگذشت

یکشنبه 27 آذر‌ماه سال 1390 ساعت 11:07 ب.ظ

استاد پرویز منصوری موسیقیدان، نویسنده و مدرس برجسته تئوری موسیقی (متولد  ۱۳۰۳) روز گذشته به دلیل نارسایی قلبی در سن ۸۷ سالگی پس از گذران عمری پربار در کشور اتریش درگذشت.


پرویز منصوری به عنوان یکی از تاثیرگذار‌ترین معلمان و پیشگامان توسعه آموزش نوین موسیقی علمی در ایران شناخته شده، که ده‌ها تالیف، ترجمه و مقاله ارزشمند از جمله کتاب‌های :

 تئوری بنیادین موسیقی، ساز‌شناسی، هارمونی تحلیلی، مقدماتی در فراگیری اجرای پیانو، دعوت به شنیدن، چگونه از موسیقی لذت ببریم  و... در زمینه موسیقی ایرانی و جهانی از ایشان به یادگار مانده است.


وی که بیش از نیم قرن سابقه تدریس و تعلیم در هنرستان عالی موسیقی و دیگر مراکز علمی حوزه موسیقی را دارد، ازمدت‌ها پیش در شهر وین اتریش زندگی می‌کرد و آخرین سفر وی به ایران دو سال قبل بود. 


منصوری قبل از درگذشت‌اش آرزو کرده بود دروطنش، ایران به خاک سپرده شود؛ بر اساس گفته خواهر زاده‌اش پیکر وی برای دفن در قطعه هنرمندان به زودی به ایران منتقل می‌شود.


پیکر «پرویز منصوری» مدرس عرصه موسیقی کشورمان ساعت 10صبح سه‌شنبه 6 دی ماه از -مقابل «تالار وحدت» به سمت قطعه هنرمندان تشییع خواهد شد.


این ضایعه را به جامعه هنری و خانواده آن مرحوم تسلیت می گوییم . روحش شاد.عکس برگرفته از سایت http://www.romisamofidi.com می باشد.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo